Rekrutacja uzupełniająca analogiczna do rekrutacji podstawowej (wprowadzanie wniosków przez rodziców, obliczenia wykonywane przez system)

Przebieg rekrutacji uzupełniającej jest zależny od konfiguracji systemu w danym mieście. Jednym z modeli rekrutacji uzupełniającej jest "Rekrutacja uzupełniająca analogiczna do rekrutacji podstawowej (wprowadzanie wniosków przez rodziców, obliczenia wykonywane przez system)", który zakłada:

ozostaje utworzona nowa rekrutacja (rekrutacja uzupełniająca) oraz nowa strona dla rodziców

orodzice rejestrują wnioski w systemie, analogicznie do rekrutacji podstawowej na nowej stronie przeznaczonej do rekrutacji uzupełniającej, bez względu na to czy brali wcześniej udział w rekrutacji podstawowej

osystem nie pozwoli na wprowadzenie wniosków dla dzieci, które zostały już przyjęte do jakiejś placówki w rekrutacji podstawowej

oplacówki pierwszego wyboru po przyniesieniu przez rodzica wersji papierowej wniosku wydrukowanego z systemu, potwierdzają jego poprawność analogicznie do rekrutacji podstawowej

ow fazie obliczeń kandydaci będą mogli zostać zakwalifikowani do odpowiednich placówek na podstawie kryteriów rekrutacyjnych (takich samych jak w rekrutacji podstawowej) - obliczenia będą wykonywane przez system

ow przypadku konfliktów punktowych, w zależności od konfiguracji, placówki same będą decydować kto zostanie zakwalifikowany lub odbędzie się losowanie przez system

opo zakończeniu obliczeń i szeregowania konfliktów zostaną opublikowane listy zakwalifikowanych i placówki będą potwierdzać przyjęcie kandydatów

Przełączanie się pomiędzy rekrutacjami

W tym modelu rekrutacji uzupełniającej musi być aktywna zarówno nowa strona dla rodziców jak i musi zostać utworzona w systemie dodatkowa rekrutacja (uzupełniająca).

Aby przejść do rekrutacji uzupełniającej, należy:

1. kliknąć "Wybierz rekrutację" nr1_do_tekstu lub link "(zmień)" nr2_do_tekstu

2. w oknie nr3_do_tekstu kliknąć ikonę rozdzka obok rekrutacji uzupełniającej

Aktualnie wybrana rekrutacja jest zaznaczona ikoną mala_fajka oraz informuje o niej status w części nr2_do_tekstu.

ph0038

uwaga

Po przełączeniu się na rekrutację uzupełniającą wszelkie wykonywane w systemie operacje będą jej dotyczyły. W analogiczny sposób można powrócić do rekrutacji podstawowej.

 

Przebieg rekrutacji

Cały proces rekrutacji uzupełniającej przebiega tak jak rekrutacja podstawowa. Można wyróżnić główne punkty harmonogramu:

1.Wprowadzanie ofert - ponieważ jest to rekrutacja uzupełniająca nie ma potrzeby ponownego wprowadzania opisu oferty. Oferta jest kopiowana z rekrutacji podstawowej, a placówki mają możliwość wprowadzenia w niej zmian. Ważnym elementem tego etapu jest wprowadzenie wolnych miejsc w rekrutacji uzupełniającej w menu "Oferta"->"Oddziały".

uwaga

Placówki, które nie wprowadzą wolnych miejsc jakie posiadają w rekrutacji uzupełniającej, nie będą dostępne dla rodziców podczas składania wniosku.

2.Wprowadzanie i potwierdzanie wniosków - na tym etapie rodzice będą mogli wprowadzać wnioski na nowej stronie dla rodziców (utworzonej na potrzeby rekrutacji uzupełniającej). Tak jak w rekrutacji podstawowej będą mieli możliwość wybrania do trzech placówek i będą obowiązywały te same kryteria rekrutacyjne. Po wydrukowaniu wniosku, aby wziął on udział w procesie rekrutacji, muszą udać się do placówki pierwszego wyboru, aby ta mogła go potwierdzić poprzez opcję "Rekrutacja"->" Potwierdzanie wniosków "

uwaga

Wnioski, które nie zostaną potwierdzone przez placówkę pierwszego wyboru, nie wezmą udziału w procesie rekrutacji (nie będą mogły zostać zakwalifikowane również do placówki drugiego i trzeciego wyboru).

3.Obliczenia i szeregowanie konfliktów -  użytkownicy JST po zakończeniu etapu wprowadzania wniosków mogą rozpocząć wykonywanie obliczeń. Jeżeli system jest skonfigurowany tak, że konflikty punktowe są rozwiązywane w sposób losowy, to rola placówek ogranicza się do monitorowania przebiegu obliczeń i oczekiwania na ostateczne listy. Jeżeli jednak JST zdecydowało się na ręczne szeregowanie konfliktów, to placówki w których wystąpiły konflikty punktowe zobligowane są do ich rozwiązania poprzez opcję "Rekrutacja"->"Własna klasyfikacja uczniów o tej samej punktacji". Ponieważ wynik szeregowania konfliktów w jednej placówce może pociągnąć za sobą powstanie nowych konfliktów w innych placówkach, może zdarzyć się, że po kolejnych obliczeniach będzie trzeba ponownie szeregować konflikty w danej placówce. Dlatego obliczenia mogą być wykonywane kilkukrotnie, aż do całkowitego rozwiązania konfliktów we wszystkich placówkach.

4.Listy zakwalifikowanych i podpisywanie umów/potwierdzanie woli przyjęcia - po zakończeniu obliczeń zostaną opublikowane listy zakwalifikowanych. Aby dziecko zostało przyjęte rodzic musi udać się do placówki, do której jego dziecko się zakwalifikowało i potwierdzić wolę przyjęcia (w zależności od zasad rekrutacji w danym mieście - podpisać umowę). Placówki muszą dodać taką informację do systemu poprzez opcję "Rekrutacja"->"Podpisywanie umów"

5.Ogłoszenie list przyjętych - ostatnim etapem rekrutacji jest publikacja list przyjętych. Placówki, które mają również dostęp do systemu OSON mogą dokonać eksportu dzieci na nowy rok szkolny poprzez opcję "Konfiguracja"->"Oddziały do eksportu".

 

lens

Ponieważ rekrutacja uzupełniająca przebiega w analogiczny sposób do rekrutacji podstawowej, więcej informacji na temat dostępnych w niej funkcji systemu można znaleźć w głównych materiałach pomocy.